Reklama

Wyszukaj w serwisie

Bosch i Randox inwestują w platformę analityczną Vivalytic

fot. mat. pras. Randox

Dzięki platformie analitycznej Vivalytic firma Bosch postawiła sobie za cel udostępnienie szybkiej i wysoce precyzyjnej diagnostyki w punkcie opieki – i zamierza wykorzystać diagnostykę molekularną, aby stać się wiodącym dostawcą na rynku do 2030 r.

  • Nowe partnerstwo dla platformy analitycznej Vivalytic: Bosch i Randox Laboratories Ltd. zainwestują 150 milionów euro w badania, rozwój i dystrybucję.
  • „ Strategiczny obszar wzrostu: oczekuje się, że diagnostyka molekularna w miejscu opieki stanie się w przyszłości rynkiem wartym miliardy.
  • „ Wzrost dzięki w pełni zautomatyzowanej diagnostyce laboratoryjnej: obie firmy dążą do osiągnięcia sprzedaży w dziewięciocyfrowym przedziale do 2030 roku.
  • „ Laboratorium wielkości smartfona: test sepsy IVD oparty na najnowocześniejszej technologii BioMEMS jest wspólnym celem rozwojowym.

Crumlin, Irlandia Północna / Gerlingen i Waiblingen, Niemcy – W przypadku wielu chorób liczy się każda minuta, a ustalenie, czy pacjent ma objawy zwykłego przeziębienia, grypy, czy czegoś tak poważnego jak zagrażające życiu zapalenie opon mózgowych, jest zwykle możliwe dopiero po czasochłonnej i kosztownej diagnostyce laboratoryjnej. Dzięki platformie analitycznej Vivalytic firma Bosch postawiła sobie za cel udostępnienie szybkiej i wysoce precyzyjnej diagnostyki w punkcie opieki – i zamierza wykorzystać diagnostykę molekularną, aby stać się wiodącym dostawcą na rynku do 2030 roku. Aby to osiągnąć, Bosch uzgodnił strategiczne partnerstwo z Randox Laboratories Ltd., wiodącą firmą zajmującą się diagnostyką i technologiami medycznymi. Obie firmy zainwestują około 150 milionów euro we wspólne działania w zakresie badań, rozwoju i sprzedaży nowych testów dla platformy analitycznej Vivalytic dostarczanej przez Bosch Healthcare. Jednym z celów jest opracowanie testu sepsy IVD klasy [1], który będzie pierwszym testem wykorzystującym wysoce innowacyjną i nowatorską technologię BioMEMS.

Bosch określił technologię medyczną jako strategiczny obszar wzrostu. Oczekuje się, że diagnostyka molekularna w miejscu opieki stanie się w przyszłości rynkiem wartym miliardy. Dzięki platformie analitycznej Vivalytic, Bosch chce osiągnąć wiodącą pozycję na tym rynku. „Dzięki najnowocześniejszej technologii z naszych własnych laboratoriów i własnych linii produkcyjnych, chcemy długofalowo rozwijać się wspólnie z partnerami w dziedzinie precyzyjnej diagnostyki” – mówi Stefan Hartung, prezes zarządu Bosch. „W tym przypadku nasza technologia medyczna może czerpać znaczne korzyści z naszej dywersyfikacji, z naszej wiedzy specjalistycznej, z pracy u podstaw, którą wykonaliśmy w zakresie automatyzacji, miniaturyzacji, diagnostyki molekularnej oraz z naszego doświadczenia w opracowywaniu i produkcji mikroprocesorów” – dodaje Hartung. „Inwestujemy długoterminowo w ekscytującą dziedzinę rozwoju zaawansowanych technologii i stale ją rozwijamy wraz z partnerami. Dzięki technologii „Invented for life” możemy odciążyć personel medyczny i pomóc w szybszym diagnozowaniu i leczeniu chorób”.

fot. mat. pras. Randox

Wspólny wzrost: zdecentralizowana diagnostyka w punkcie opieki medycznej

Bosch Healthcare Solutions i Randox łączą siły, aby przyspieszyć rozwój i wprowadzanie na rynek nowych testów oraz usprawnić kanały dystrybucji. Partnerstwo ma trwać ponad dziesięć lat. Dzięki Vivalytic obie firmy zamierzają osiągnąć sprzedaż w średnim dziewięciocyfrowym przedziale do 2030 roku. „Na całym świecie opieka zdrowotna zmierza w kierunku zdecentralizowanej i spersonalizowanej diagnostyki, która umożliwia szybkie interwencje i indywidualne plany leczenia” – mówi Marc Meier, dyrektor zarządzający Bosch Healthcare Solutions GmbH. „Wraz z naszym partnerem, firmą Randox, chcemy jeszcze bardziej rozszerzyć portfolio testów naszego urządzenia analitycznego Vivalytic. Nasze w pełni zautomatyzowane testy molekularno-diagnostyczne PCR zapewniają przejrzystość bezpośrednio w miejscu pobrania próbki, skracają czas oczekiwania i odciążają system opieki zdrowotnej” – dodaje Meier.

Obaj partnerzy dobrze do siebie pasują: Bosch może wnieść swoją wiedzę technologiczną i produkcyjną w dziedzinie diagnostyki molekularnej, rozwoju i produkcji mikroprocesorów oraz miniaturyzacji. Uniwersalna platforma Vivalytic do diagnostyki molekularnej została opracowana w ciągu ponad dziesięciu lat przez naukowców Bosch i doprowadzona do dojrzałości rynkowej przez Bosch Healthcare Solutions. Randox ma 40-letnie doświadczenie w projektowaniu i opracowywaniu wysoce czułych testów IVD wykonywanych w różnych technologiach, w tym na platformach mikroprzepływowych. W połączeniu z rozległą wiedzą rynkową firmy oraz globalną siecią sprzedaży i dystrybucji, daje to znaczne możliwości rozwoju. „Randox zawsze był zaangażowany w poprawę zdrowia na całym świecie i widzi potrzebę inwestowania w inicjatywy badawczo-rozwojowe, które będą wspierać podejmowanie decyzji klinicznych w różnych obszarach chorób. Diagnostyka zawsze była nieodzownym elementem opieki zdrowotnej, a połączenie zarówno nauki, jak i technologii stanowi idealne dopasowanie w obszarze o dużym potencjalnym wpływie, szczególnie w środowiskach napędzanych presją” – mówi dr Peter Fitzgerald, dyrektor zarządzający Randox Laboratories Ltd.

Bosch Healthcare Solutions i Randox współpracowały już podczas pandemii
Covid-19. Wiosną 2020 r. Bosch wprowadził na rynek jeden z pierwszych na świecie w pełni zautomatyzowanych testów PCR na koronawirusa SARS-CoV-2. Wspólnie z firmą Randox, szybki test do użytku w gabinetach lekarskich, domach opieki, stacjach testowych i szpitalach został przygotowany do współpracy z urządzeniem analitycznym Vivalytic w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Relacje

Poznaj nasze serwisy