Reklama

Wyszukaj w serwisie

Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar

Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar to projekt realizowany przez Główny Urząd Miar wspólnie z Politechniką Świętokrzyską (partnerem projektu). Jego celem jest intensyfikacja współpracy między nauką a biznesem.

Kampus to nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy, który oferuje warunki do współpracy pomiędzy profesjonalną i innowacyjną metrologią laboratoryjną a gospodarką. Interdyscyplinarny charakter Kampusu GUM to wsparcie wszystkich gałęzi gospodarki poprzez umożliwienie dostępu do ujednoliconego na poziomie światowym systemu miar. Najnowocześniejsza infrastruktura pomiarowa oraz zminimalizowanie wpływu warunków środowiskowych i zakłóceń zapewnia dokładność pomiarów na najwyższym wymaganym poziomie.

Kampus, jako ośrodek skupiający wykwalifikowaną i posiadającą dostęp do najnowszych rozwiązań aparaturowych kadrę naukową, pełni kluczową rolę w tworzeniu sieci współpracy oraz wymiany doświadczeń pomiędzy regionami Unii Europejskiej w sferze badań związanych z pomiarami i z najnowocześniejszymi technologiami teleinformatycznymi. Działalność kampusu i jego interakcja z nauką i gospodarką to aktywna współpraca instytucji naukowych, związana z wymianą myśli technologicznej w zakresie innowacyjnych metod pomiaru i rozwoju najnowszych technologii.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników

Dzięki rejestracji zyskasz dostęp do:

  • wybranych artykułów merytorycznych związanych z praktycznymi aspektami funkcjonowania laboratoriów
  • bieżących informacji na temat nowości w branży laboratoryjnej
  • wydań 'Laboratorium - Przeglądu Ogólnopolskiego' w wersji online
  • wywiadów z przedstawicielami świata nauki i biznesu
  • informacji o tym, jak funkcjonują referencyjne placówki badawczo-rozwojowe
  • kalendarium najważniejszych wydarzeń w branży
Wykup dostęp

Logowanie

Relacje

Poznaj nasze serwisy