Reklama

Wyszukaj w serwisie

Nadzór nad legionellą zgodnie z międzynarodowymi standardami i zaleceniami

Jeśli instalacje wewnętrzne i urządzenia chłodnicze, które są głównym źródłem zakażeń legionellą, będą projektowane, budowane i eksploatowane we właściwy sposób, zgodnie z uznanymi standardami, nie będzie dochodzić do zachorowań na legionelozę.

If you don’t look for it, you won’t find it. If you don’t find it, you don’t think you have a problem. If you don’t think you have a problem, you don’t do anything about it.

Ujawnione ostatnio liczne przypadki legioneloz i związane z nimi zgony stają się okazją do rozszerzonej dyskusji na temat bezpieczeństwa mikrobiologicznego wody i ochrony zdrowia publicznego. Ale czy znamy rzeczywistą sytuację związaną z legionellą w Polsce? Z pewnością nie.

W Polsce niestety nie obowiązuje motto „Jeśli tego nie szukasz, nie znajdziesz tego. Jeśli tego nie znajdziesz, nie sądzisz, że masz problem. Jeśli sądzisz, że nie masz problemu, nic z tym nie robisz”.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) prowadzi w sposób systematyczny analizy dotyczące zagrożeń zdrowotnych przenoszonych drogą wodną już od lat 70. XX wieku. Na ich podstawie uznaje, że obecnie w krajach rozwiniętych ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników

Dzięki rejestracji zyskasz dostęp do:

  • wybranych artykułów merytorycznych związanych z praktycznymi aspektami funkcjonowania laboratoriów
  • bieżących informacji na temat nowości w branży laboratoryjnej
  • wydań 'Laboratorium - Przeglądu Ogólnopolskiego' w wersji online
  • wywiadów z przedstawicielami świata nauki i biznesu
  • informacji o tym, jak funkcjonują referencyjne placówki badawczo-rozwojowe
  • kalendarium najważniejszych wydarzeń w branży
Wykup dostęp

Logowanie

Relacje

Poznaj nasze serwisy