Wyszukaj w serwisie

i2 Analytical Ltd. oddział w Polsce

LAB_3_23_Malgorzata_Ullmann_WIZYTA_W_LABORATORIUM_FOT_3fot. M. Ullmann

Pracownia badania próbek powietrza

Pomieszczenia przeznaczone głównie do badania związków organicznych w próbkach powietrza charakteryzuje unoszący się zapach disiarczku węgla, który służy jako medium do uwalniania związków organicznych z rurek sorpcyjnych wypełnionych sorbentem węglowym.

Pracownia badania powietrza umożliwia analizy powietrza atmosferycznego, powietrza na stanowiskach pracy, powietrza w pomieszczeniach użytkowych czy w mieszkaniach. W Polsce badania powietrza wewnętrznego nie są jeszcze aż tak bardzo popularne, ale prowadzi się je, gdyż atmosfera jest jedną z przyczyn tzw. syndromu chorych budynków. Próbki powietrza są pobierane z wykorzystaniem odpowiednich próbników na sączki, filtry, złoża sorpcyjne, ale też pobieramy powietrze bezpośrednio do kanistrów czy szklanych pipet. W jednym z pomieszczeń mamy układ tzw. „drzewa”– jest to automatyczny system pobierania próbki z kanistra i przekazywania jej do chromatografu gazowego.

Do badania powietrza wykorzystywany jest też układ do automatycznej desorpcji termicznej. Jest to technika chromatografii gazowej sprzężonej ze spektrometrem mas, wyposażona w automatyczny układ do desorpcji termicznej. Wadą tej techniki jest fakt, że nie wszystkie związki będą się sorbować na odpowiednim złożu, czyli nie jest to technika uniwersa...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników

Dzięki rejestracji zyskasz dostęp do:

  • wybranych artykułów merytorycznych związanych z praktycznymi aspektami funkcjonowania laboratoriów
  • bieżących informacji na temat nowości w branży laboratoryjnej
  • wydań 'Laboratorium - Przeglądu Ogólnopolskiego' w wersji online
  • wywiadów z przedstawicielami świata nauki i biznesu
  • informacji o tym, jak funkcjonują referencyjne placówki badawczo-rozwojowe
  • kalendarium najważniejszych wydarzeń w branży
Wykup dostęp

Logowanie

Poznaj nasze serwisy