Reklama

Wyszukaj w serwisie

VIII Konferencja „Perspektywy rozwoju laboratoriów badawczych”

sprawdź szczegóły

lab-perspektywy-rozwoju-laboratoriów-badawczych

Już 5 i 6 czerwca w Poznaniu odbywać się będzie VIII edycja naszej konferencji „Perspektywy rozwoju laboratoriów badawczych. Technologie − jakość − zarządzanie”. Prelekcjom i rozmowom w gronie ekspertów towarzyszyć będzie wizyta w Laboratorium Kryminalistycznym KWP w Poznaniu.

Podczas dwudniowej konferencji poruszymy aktualne tematy i wspólnie podejmiemy się próby wskazania kierunków rozwoju laboratoriów, a także wyzwań jemu towarzyszących. Spotkanie będzie okazją do wysłuchania inspirujących prelekcji przygotowanych przez uznanych ekspertów i pogłębienia swojej wiedzy. Natomiast czas na dyskusję pozwoli na wymianę doświadczeń.

Tematyka prelekcji:

  • Kierunki rozwoju projektowania technologicznego przestrzeni badawczej – bieżące wymogi formalne – Jacek Pomietło
  • Spójność działania w laboratorium – Ewelina Siwek
  • Zakres elastyczny badań biegłości – Katarzyna Kluska
  • Jak interpretować dokumenty materiałów odniesienia zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO 17034:2017-03 oraz PN-ISO 33401:2024-09 – Katarzyna Więcek

Odwiedź z nami nowe Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu

Otwarta w październiku jednostka wyróżnia się na tle innych – podobnych budowli w naszym kraju. Jest to największe i najnowocześniejsze laboratorium kryminalistyczne w Polsce i jedno z najnowocześniejszych w Europie. Laboratorium posiada sześć kondygnacji, na których znajdują się poszczególne pracownie badawcze, piętro techniczne, 45-stanowiskowy garaż podziemny, a także otaczającą budynek infrastrukturę towarzyszącą. Na powierzchni blisko 7 tys. m2 znajduje się ponad 100 pomieszczeń specjalistycznych z podziałem na pracownie badawcze sekcji: Mechanoskopii i Balistyki, Antroposkopii i Informatyki Śledczej, Badań Dokumentów i Fonoskopii, Daktyloskopii i Traseologii, Biologii i Genetyki oraz Chemii. Każda z sześciu sekcji Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu została odpowiednio doinwestowana w innowacyjny sprzęt, urządzenia oraz aparaturę, które przyśpieszą i usprawnią pracę biegłych, a tym samym pomogą w nowatorskim podejściu do ujawniania śladów, identyfikacji sprawców przestępstw oraz rekonstrukcji zdarzeń drogowych.

Więcej o poznańskim laboratorium dowiesz się stąd.

Natomiast tutaj zapoznasz się ze wszystkimi szczegółami i zgłosisz swój udział w VIII Konferencji „Perspektywy rozwoju laboratoriów badawczych. Technologie − jakość − zarządzanie”. Patronat nad wydarzeniem objął Główny Urząd Miar.

Poznaj nasze serwisy