Reklama

Wyszukaj w serwisie

Konwersatorium Spektrometrii Analitycznej KOSAT 2025

sprawdź szczegóły

lab-kosat

Między 10 a 12 września w Białymstoku odbędzie się Konwersatorium Spektrometrii Analitycznej KOSAT 2025. Organizowane od ponad 40 lat przez Zespół Analizy Spektralnej (dawniej Komisję) Komitetu Chemii Analitycznej PAN spotkania ekspertów, badaczy i profesjonalistów zajmujących się spektrometrią analityczną, to wyjątkowe wydarzenia pozwalające na wymianę wiedzy i doświadczeń w zakresie najnowszych osiągnięć w obszarze nauki i technologii.

Od kilku lat spotkania odbywają się w gościnnym Białymstoku, pod szyldem KOSAT, czyli Konwersatorium Spektrometrii Analitycznej. Informujemy, że poszerzamy tematykę konwersatorium o nowe obszary, tak aby lepiej odpowiadać na wyzwania współczesnego świata i zainteresowania uczestników. Oprócz tradycyjnych zagadnień, jak przygotowanie próbek do analizy, najnowsze rozwiązania aparaturowe czy wykorzystanie metod spektrometrii atomowej absorpcyjnej i emisyjnej, spektrometrii mas oraz rentgenowskiej spektrometrii fluorescencyjnej w praktyce analitycznej, konferencja obejmie również takie zagadnienia, jak:

  • wykorzystanie innych technik spektrometrycznych (UV-Vis, FTIR, MS, MS/MS) służących do badania właściwości materiałów i zanieczyszczeń środowiska, związków biologicznie czynnych i innych,
  • wykorzystanie technik sprzężonych w badaniach jakościowych i ilościowych próbek biologicznych i środowiskowych,
  • analityka przemysłowa, aspekty analityczne badania produktów użytkowych, leków, suplementów diety, żywności, próbek biologicznych i klinicznych, środowiskowych,
  • wzorcowanie/kalibrowanie urządzeń pomiarowych.

Wierzymy, że szeroka tematyka konwersatorium KOSAT stworzy platformę dla dyskusji interdyscyplinarnych i międzydziedzinowych, jak również pozwoli na uwzględnienie różnych perspektyw, umożliwiając uczestnikom szeroką wymianę doświadczeń i współpracę w nowych, dynamicznie rozwijających się dziedzinachpodają organizatorzy.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są studenci, doktoranci, badacze, pracownicy laboratoriów chemicznych, diagnostycznych i przemysłowych oraz innych specjalistów wykorzystujących techniki spektrometrii analitycznej. Tradycyjnie przewidziano specjalną Sesję Młodych, podczas której doktoranci i młodzi naukowcy zaprezentują swoje osiągnięcia badawcze, a także sesję poświęconą zapewnieniu jakości badań. W trakcie konwersatorium odbędą się także warsztaty.

Wszystkich zainteresowanych udziałem, zarówno w charakterze prelegentów, jak i uczestników, zachęcamy do rejestracji oraz zgłaszania tematów wystąpień do 30 maja. Szczegóły dotyczące rejestracji oraz programu dostępne są tutaj.

Poznaj nasze serwisy