Wyszukaj w serwisie

„BiodivTransform”: konkurs z zakresu bioróżnorodności

lab-biodivtransform
fot. mat. prasowe

Narodowe Centrum Nauki we współpracy z Europejskim Partnerstwem na rzecz Bioróżnorodności (Biodiversa+) ogłasza „BiodivTransform and Transformative Change”. To konkurs na międzynarodowe projekty badawcze dotyczące różnorodności biologicznej i zmian transformacyjnych.

Pomoc w zrozumieniu kompromisów i powiązań między światowymi kryzysami związanymi z utratą bioróżnorodności biologicznej, zmianami klimatu oraz zanieczyszczaniem środowiska. Przede wszystkim na tym powinny skupiać się konkursowe projekty.

Celem konkursu, który wpisuje się w program „Supporting societal transformation for the sustainble use and managment of biodiversity”, jest zrozumienie procesów transformacji mogących chronić różnorodność biologicznąpodaje NCN.

Dla kogo?

O finansowanie mogą starać się międzynarodowe konsorcja, składające się z co najmniej trzech zespołów badawczych, pochodzących z co najmniej trzech krajów biorących udział w konkursie. To: Austria, Belgia, Bułgaria, Brazylia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Izrael, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tajwan, Tunezja, Turcja, Węgry, Włochy, Wyspy Owcze. Co ważne, kierownik polskiego zespołu musi posiadać co najmniej stopień naukowy doktora.

Ważne terminy

Do 8 listopada 2024 r. do godz. 15:00 jest czas na składanie wniosków wstępnych (pre-proposals). Natomiast termin dla wniosków pełnych (full-proposals) mija 11 kwietnia 2025 r. o godz. 15:00.

Kierownik projektu po stronie polskiej musi również przygotować wniosek krajowy dotyczący polskiej części projektu w systemie OSFprzypomina NCN.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane z końcem września 2025 r.

Pełną treść ogłoszenia i pełną dokumentację konkursu „BiodivTransform and Transformative Change” znajdziecie tutaj i tu.

Źródło: Narodowe Centrum Nauki

Czytaj więcej: ABM i NCN: współpraca na rzecz rozwoju nauk biomedycznych

Reklama
Poznaj nasze serwisy